Emocje znane z filmów Pedro Almodóvara – siła spokoju kobiet na wysokich obcasach i namiętność męża gotowego na wszystko, byle odzyskać miłość żony – można zobaczyć w komedii Pawła Zapendowskiego, nagrodzonej na na Festiwalu X TALIA.

Już 23 września w Centrum Sztuki Współczesnej będzie można obejrzeć komedię „Jak z Almodovara” Pawła Zapendowskiego. Fabuła tej absolutnie niezwyczajnej historii rozpięta jest między prowincjonalnym polskim miasteczkiem, takim jakich wiele, z nową kostką brukową i starymi brudami, a wykwintnym salonem w stolicy z widokiem na Pałac Kultury, w którym dzieją się rzeczy nie do pomyślenia.

Paweł Zapendowski wraca w swojej komedii do największego „bajczarza” wśród europejskich reżyserów, Pedro Almodóvara. Naśladując jego styl i bawiąc się nim, odpowiada na oczekiwanie widowni: stworzenia na scenie unikalnej atmosfery wyjętej z kultowych filmów i śledzenia zwyczajnie niezwyczajnych historii ludzi „z sąsiedztwa”. Jest to „Almodovar nad Wisłą” – odnaleziony w prowincjonalnej Polsce klasy B oraz w stolicy, atakowanej na co dzień przez „słoiki”, drogiej, zakochanej w sobie i uważającej się za pępek świata. Artyści z Grupy Off-Krakow w wizażu Szkoły „Artystyczna Alternatywa” świadomie balansują na granicy dobrego smaku, jakby chcieli z pop-kulturalnego kiczu zdzierać kolejne maski i warstwy, by dotrzeć do ukrytej treści godnej autentycznych uczuć.

Informacje na http://jakzalmodovara.pl/

Zapowiedź spektaklu :


Spektakle przedpremierowe 22 i 23.11 oraz 4.12.2013 godz. 19.00 w Centrum Sztuki "Solvay" w Krakowie, ul. Zakopiańska 62. Bilety rezerw. 668 409 415

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!