Od kilku tygodni w internecie krążą zdjęcia konia, który "pasie" się w różnych częściach Krakowa. Niedawno koń był widziany w Bochni, na placu Wolnica, w Bieżanowie, a nawet w samym centrum Krakowa - na ulicy Grodzkiej.

Spędzając niedzielne popołudnie w okolicach Rynku Głównego w Krakowie,
miałam okazję zobaczyć "na żywo" rzeczonego konia, pod jednym ze sklepów spożywczych, na ulicy Grodzkiej.

Jak się okazało, właściciel zwierzęcia zostawił go, by poczynić sprawunki w "spożywczaku". Czekający przed supersamem koń wywołał nie lada zainteresowanie mieszkańców i turystów.

Po kilku minutach zamieszania, jakie wywołał niecodzienny widok, ze sklepu wyszedł bosy, starszy mężczyzna, dzierżąc w ręku siatkę z kilkoma marchewkami.
Zanim zabrał zwierzę, udało mi się dowiedzieć, że koń, a właściwie klacz, ma na imię Dumka i liczy sobie 14 lat.

Opiekun zwierzęcia dał mu marchew, próbując namówić na dalsze spacery. Tuż przed Wawelem mężczyzna wsiadł na Dumkę, a ta, z widocznym trudem, powiozła go w stronę wawelskiego wzgórza.

Dumka i jej właściciel koczowali już w ubiegłym roku nad Wisłą. Nie wiadomo jednak, co z niecodzienną parą dzieje się w czasie zimy.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!