Mottem niedzielnego koncertu w Libiąskim Centrum Kultury były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Dawaj światu to, co posiadasz, mimo wszystko”. Co Ty możesz dać uboższym od siebie i dlaczego powinieneś to robić – odpowiadają organizatorzy

Zachęceni duszpasterskim hasłem: „Przywracajmy nadzieję uboższym” młodzi ludzie z parafii św. Barbary w Libiążu zorganizowali imprezę charytatywną, z której całkowity dochód został przeznaczony na zakup wyposażenia szkolnego dla dzieci z ubogich rodzin. Pieniądze zebrane w LCK uzupełniły budżet parafialnego Zespołu Charytatywnego, którego członkinie zajmą się ich rozdzielaniem.


W czasie koncertu można było usłyszeć piosenki w języku polskim i angielskim. Utwory gwiazd (Andrea Bocelli, Celine Dion) zaśpiewali: Klaudia Klimczak, Magda Kania, Dorota Jarska, Krzysztof Bigaj. Specjalnym punktem programu była inscenizacja fragmentów dramatu Karola Wojtyły pt. "Brat naszego Boga
", w którym przyszły papież przedstawił moment przemiany Adama Chmielowskiego, malarza, w brata Alberta. Adam, doświadczony przez życie, a będący u szczytu kariery, postanawia poświęcić się ludziom biednym, których spotkał na swojej drodze.
Dobrowolnie rezygnuje z wygodnego życia i wpływowych znajomych. Gromadzi wokół siebie ludzi, którym dobro bliźniego nie jest obojętne. Wraz z nimi buduje noclegownie, ciepłownie…. Przygotowuje posiłki dla potrzebujących. Zapatrzony w św. Franciszka zakłada zgromadzenia zakonne – Albertynek i Albertynów oparte na regule franciszkańskiej.
Jedna z inicjatorek przedsięwzięcia podkreśla, że główną inspiracją do podjęcia trudu organizacji koncertu była chęć pomocy najmłodszym parafianom. - W szkole często spotykam się z rówieśnikami, którym brakuje pieniędzy na przybory szkolne, dlaczego ja nie miałabym podać im pomocnej dłoni - zwierza się młoda aktorka. Reżyser koncertu - Krzysztof Bigaj w słowie wstępnym mówił: "Sam wiem, jako nauczyciel języka polskiego, jak trudno pracuje się z uczniem, który nie ma podręcznika".


Utalentowanej i pełnej zapału młodzieży oazowej udało się wypełnić salę kinową, a co ważniejsze, wzbudzić w widzach współczucie i chęć pomocy. Wypełnione datkami koszyki już nie długo trafią do 60 potrzebujących rodzin.


Na zakończenie koncertu odbyła się aukcja reprodukcji obrazu Ecce Homo
autorstwa Krzysztofa Bigaja, który został sprzedany za 600 zł. Podczas koncertu można było także nabyć cegiełki – płyty DVD z nagraniami przedstawień wielkopostnych wystawianych przez ostatnie dwa lata przez młodzież.Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!