Hanka Wójciak Hanka Wójciak

Hanka Wójciak (© Michał Zięba)

Radiowa Panna Młoda czyli Hanka Wójciak zaprasza na swój nowy, kabaretowy program pt. „Małżeński stan”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (15.01) w łódzkiej Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia”.

Podczas ponad godzinnego recitalu Hanka z humorem wyśpiewa piosenki o blaskach i cieniach pożycia małżeńskiego. Towarzyszyć jej będzie niezrównany pianista - Walentyn Dubrowskij.

Program składa się z premierowych piosenek, napisanych całkiem niedawno, bądź przeciwnie - od lat trzymanych w szufladzie. Kiedy powstawały, czułam, że są inne niż te, które prezentujemy razem z moją Kapelą. To głównie walce, walczyki napisane jakby w starym stylu. W niektórych utworach puszczam oko do Słuchaczy, a w innych chciałam Ich zaprosić do świata jakby z Ordonki i jakby z mgły… To nawiązanie do Agnieszki Osieckiej pojawia się nieprzypadkowo. W program wplotę jej „Świat Ordonki”, a także jeden z moich ukochanych utworów kabaretu Starszych Panów, do których zawsze wracam z wielką radością. Dopełnieniem koncertu będzie kilka piosenek znanych z moich występów z Kapelą, ale w odmienionych, kameralnych aranżacjach, które przygotowaliśmy razem z wyjątkowym pianistą - Walentynem Dubrowskim, którego poznałam dzięki lekcjom u profesora Andrzeja Zaryckiego. Nie zabraknie utworu „Krasnolica” z dialogami Panny Młodej i Pana Młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Piosenka powstała podczas prób do słuchowiska w Radio Kraków, gdzie zagrałam u Andrzeja Seweryna Pannę Młodą. Zapraszam z serca!– zachęca Hanka.Szczegóły koncertu:

15.01.2017 godz. 19:30
Łódzka Piwnica Artystyczna Przechowalnia
6 - go Sierpnia 5, 90-606 Łódź
Cena biletów:
przedsprzedaż 30 zł
w dniu koncertu 40 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!