(© http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:hU6lYqMV0URTfM:http://www.festiwalsingera.pl/img//michal_urbaniak.jpg&t=1)

Światowej sławy muzyk jazzowy Michał Urbaniak zagości na scenie Bytomskiego Centrum Kultury 26 sierpnia.

Mistrz i wirtuoz gry na skrzypcach i saksofonie, czołowy muzyk polskiego jazzu, Michał Urbaniak będzie gościem na scenie Bytomskiego Centrum Kultury przy Żeromskiego 27.

Michał Urbaniak, urodzony w Warszawie wychowywał się w Łodzi, gdzie uczył się w liceum muzycznym. Tam także odbyły się jego pierwsze koncerty w klubie "Pod Siódemkami".
Urbaniak to uczestnik tak renomowanych festiwali jazzowych, jak Newport Jazz Festival, JVC Festival, Chicago Jazz Festival. Przed paru laty gościł w bytomskim klubie "Fantom".

W swej jakże bogatej muzycznej karierze, koncertował w Carnegie Hall, Avery Fischer Hall czy też Blue Note, Vilage Vanguard lub Sweet Basil.
Grał i współpracował z Quincy Jonesem, Billem Cobhamem, Kennym Barronem a także z Milesem Davisem w nagraniach do albumu "Tutu".

Jak czytamy na stronie Bytomskiego Centrum Kultury: "26 sierpnia o godzinie 19:00 zagra w BECEKU absolutny król polskiego jazzu na saksofon i skrzypce - MICHAŁ URBANIAK. Zwą go w świecie: "Manhattan Man", "Talking Violin", "Legendary Jazz Violinplayer", "Polish Fucken Fidler", "Papaya"...
My mówimy krótko:
feel the jazz!
feel the fusion!
feel the ballards!
feel the hip-hop!
feel the bossa nova!
feel the funk!
feel the music!
i podajemy bardzo ważną informację: BILETY KOSZTUJĄ JEDYNIE 10 ZŁOTYCH!"

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!