Plakat XI Dni Kultury Chrześcijańskiej Plakat XI Dni Kultury Chrześcijańskiej

Plakat XI Dni Kultury Chrześcijańskiej. (© Piotr Andrzejak)

We wtorkowy wieczór w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej, odbył się koncert pieśni patriotycznej i poezji Karola Wojtyły, w wykonaniu zespołu "Rodzina Owczarków" z Sieradza i grupy teatralnej "Impuls" z Łodzi.

Przed koncertem odbyła się masz święta z udziałem zaproszonych gości i organizatorów koncertu. Po mszy wszystkich przybyłych na koncert przywitał Zbigniew Nastarowicz, współorganizator całej imprezy. Witając zaproszonych gości, tytułem wstępu wyjaśnił, dlaczego ten koncert odbywa się w murach sieradzkiego klasztoru. 29 czerwca 1978 roku do tego właśnie kościoła oraz klasztoru przybył w odwiedziny kardynał Karol Wojtyła. Natomiast sięgając głębiej w historię, to właśnie w tym kościele podjęto decyzję o wyborze Jadwigi Andegaweńskiej na królową Polski. Tak więc oba te wydarzenia spowodowały, że koncert pod hasłem "Myśląc Ojczyzna" odbył się właśnie w tym miejscu.

Pierwszym utworem jaki wykonał zespół "Rodzina Owczarków" była "Rota", pieśni patriotyczne były przeplatane poezją Karola Wojtyły, w wykonaniu grupy teatralnej "Impuls". Grupa muzyczna "Rodzina Owczarków" powstała w roku 1994, założycielem zespołu był Władysław Owczarek, w skład zespołu wchodzą jeszcze Maciej Owczarek, Justyna Owczarek, Anna Mielczarek i Karol Szymala. Największym osiągnięciem zespołu był koncert w "Radiu Maryja". Zespół wykonał podczas koncertu między innymi: "Płonie ognisko", "Płynie Wisła płynie". Z kolei grupa teatralna "Impuls" narodziła się w 2005 r. pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Tworzą ja ludzie młodzi - uczniowie i studenci. Sami piszą scenariusze i muzykę oraz tworzą scenografię swoich przedstawień. Połączenie piosenki z poezją było niesamowitym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy. Po zakończeniu nie milkły brawa.

Natomiast dziś około godz.18.30 odbyła sie konferencja na temat "Polska nauka historyczna w czasie odwilży październikowej". Autorem wykładu był pan Andrzej Czyżewski z Instytutu Pamięci Narodowej.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!