Simon Langton School Orchestra z Wielkiej Brytanii zagra koncerty w Małopolsce – w Krakowie, Rabce – Zdroju i Miechowie.

Podczas trasy koncertowej w Polsce zespół będzie występował w kilku różnych konfiguracjach: jako chór, orkiestra oraz jazzband. W programie: utwory z kręgu muzyki pop, filmowej i jazzowej oraz sekcja chóralna, która wystąpi w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.
Szkoła Simon Langton School, z której wywodzi się orkiestra, mieści się w Canterbury, mieście w południowej Anglii, znanym z imponującej średniowiecznej katedry. Jest to szkoła męska dla chłopców w wieku 11 - 18 lat. Dziewczęta mogą podjąć w niej naukę w wieku 16 lat. Do szkoły uczęszcza około 1000 uczniów.
Muzyka jest ważnym elementem edukacji i wszyscy uczniowie są zachęcani do udziału w zajęciach muzycznych oraz grania w zespołach.
Szkolny chór występuje dwa razy do roku w katedrze, do tego organizowane są koncerty dla mieszkańców miasta oraz występy charytatywne. Co dwa lata zespół wybiera się w tournee za granicę.
W ostatnich latach występował w Paryżu, Salzburgu, Barcelonie i Wenecji.

15.07 – Amfiteatr Miechów, ul. Racławicka 10 godz. 17:00
16.07 – Amfiteatr Rabak- Zdrój ul. Chopina godz. 19:00
17.07 – Dom Kultury Podgórze, ul. Sokolska 13 godz. 17:00
18.07 – sekcja chóralna – Kościół św. Piotra i Pawła ul. Grodzka 54 godz. 16:00

Informacje o koncertach na DK PODGÓRZE

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!