Brytyjsko-Polska Izba Handlowa w Krakowie i Kopalnia Soli Wieliczka 1 marca zorganizowały specjalistyczną konferencję na temat wpływu designu na biznes.

Konferencje otworzyły i prowadziły Agnieszka Libura, dyrektor BPCC Kraków i Agnieszka Popielarska, członek BPCC Kraków.

Moderatorami byli: Marcin Andrukowicz, Jakub Czerwiński, członkowie zarządu Kopalnia Soli „Wieliczka”, Tomasz Banaś, dyrektor zarządzający firmą Optima Marketing Group, Iwona Kargo-Dębicka, prezes fundacji „Forum”, Karolina Manikowska - Nowy Styl Group i inni.

Co to jest design zwany też dizajnem?
Jest to potoczny termin powiązany ze wzornictwem przemysłowym, grafiką użytkową i pochodzi od słowa łacińskiego „designare”, inaczej wyznaczać, mianować, rysunek, wzór itp.

Aktualna sytuacja gospodarcza wymusza, aby wszystkie czynniki (opakowania produktów oraz promocja) prowadziły do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw. Aby firma przezwyciężyła kryzys, właściciele muszą zmieniać design swoich wyrobów i jakość oraz przystosowywać je do obecnych trendów.
Sytuacja gospodarcza wymusza ciągłe unowocześnienia produktów, tak aby odróżniały się od konkurencji, ale też były łatwe do zapamiętania dla jak największej liczby odbiorców.

Oczywiście, design powinien iść w parze z polepszeniem jakości produktu .

Należy zacząć od unowocześnienia loga, czyli znaku firmowego, tworzenia nowych produktów, wykonania funkcjonalnych opakowań z logo firmy.

Ostatnim etapem jest odpowiednia reklama i promocja nowego produktu tak, aby dotarł do największej liczby odbiorców. Jak potwierdzają obecne badania, design nie tylko optymalizuje, ale wpływa na zwiększenie wyników finansowych, tym samym zwiększenie dochodów firmy.

Moderatorzy konferencji o designie przedstawiali, jaki ma wpływ na wynik finansowy w nowoczesnej firmie. Tematyka współczesnych form promocji oraz wykonawstwa tych urządzeń, ma znaczący wpływ na osiągniecie sukcesu.

Uczestnicy poznali przykłady dwóch firm: Kopalnii Soli Wieliczka oraz Nowego Stylu - producenta krzeseł.

Iwona Kargo-Dębicka, prezes Fundacji „Forum”, przedstawiła dokładne informacje roli i zadań omawianego wyżej tematu. W Polsce istnieje kilka Centrów Designowych w Warszawie, Katowicach, Cieszynie.
Niestety, w Krakowie ciągle go nie ma.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!