Zarząd Infrastruktury Sportowej Krakowie 25 kwietnia zorganizował w swojej siedzibie konferencje na temat organizacji i przebiegu 12 Cracovia Maraton.

W bieżącym roku impreza będzie dwudniowa i pierwsza w sobotę 27 kwietnia, natomiast główna impreza odbędzie w niedzielę 28 kwietnia.

W niedzielę impreza rozpocznie się o godzinie 9.oo i zakończy 16.20. Strefa startu i mety znajdować się będzie przy al. 3 Maja obok Błoń krakowski. Meta też w tym rejonie ale na parkingu przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana zw. też Wisły.

Następnie biegacze po dokonaniu okrążenia Błoń ulicą Piłsudskiego udadzą się na Rynek Główny, alejami polecą na Rondo Mateczny, mostem Piłsudskiego pobiegną bulwarami wiślanymi, al. Pokoju, ul. Jana Pawła II do placu Centralnego, aby zrobić nawrót i powrót na al. 3 Maja.

Do tego rocznej imprezy już zgłosiło się ponad cztery tysiące osób z polski i zagranicy.

W Maratonie tradycyjnie uczestniczą też osoby niepełnosprawne w pełnym dystansie. Natomiast podzielono na trzy kategorie:
- Hand Bike - wózek o ręcznym napędzie łańcuchowym,
- Rim Push - wózek sportowy,
- Active Wheelchair - wózek aktywny.

Poza zawodnikami startującymi na wózkach utworzono dwie kategorie:
- B 1 - dla osób 100% niewidome z przewodnikami,
- B 2 - dla osób niedowidzących i słabowidzących korzystające
z pomocy drugiej osoby lub startujące samodzielnie.

Nowością jest uczestnictwo osób z niepełnosprawnością są nie zaliczone do wydzielonych kategorii. Do udziału w 12 Cracovia Maraton zgłosiło się ponad 100 uczestników.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!