Krakowskim Międzynarodowym Centrum Kultury 5 czerwca odbyła się konferencja „Młoda przedsiębiorczość - nowe pokolenie w biznesie” w ramach obchodów Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Moderatorem był Pan Piotr Legutko dziennikarz, publicysta, wykładowca Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Prezes Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Krakowie.

Konferencję otworzył Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. W swoim wystąpieniu stwierdził: cyt. ... Jak pokazują wyniki wielu prestiżowych konkursów technologicznych na świecie, młodych i kreatywnych osób w Małopolsce jest coraz więcej. To często wizjonerzy potrafiący przekuć pomysł w namacalny i funkcjonujący mechanizm. Ich siłą jest nie tylko zdolność tworzenia nowych rozwiązań, ale często też umiejętność wypromowania ich w skali międzynarodowej...

Konferencja gościła przedstawicieli zagranicznych. Pani Heln Kopman Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Innowacji Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji, Sieci, Treści i Technologii DG Connect Komisji Europejskiej w swoim wystąpieniu stwierdziła między innymi Europa jest najlepszym miejscem rozwoju star – upów.

Pan Paweł Skruch menadżer grupy inżynierów Centrum Technologicznego Delphi w Krakowie pokazał film, na którym przedstawiono jakie nowinki myśli polskich informatyków i inżynierów powstaje dla potrzeb motoryzacji. Sam potwierdził, że współczesny samochód wyposażony jest nie w jeden mikrokomputer ale posiada wiele rozwiązań opartych na mikroprocesorach bez, których nie było by nowoczesnych pojazdów.

Na zakończenie konferencji przedstawiono werdykt kto został III edycji konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości 2013:

- Miejsce pierwsze zdobyła Emilia Cielecka z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz nagrodę w wysokości 20 tyś. zł. Nagroda jest za pomysł utworzenia firmy, której celem będzie produkcja oraz sprzedażą MIKROALG przydatnych dla sektora użytkowników pasz, pasz dla bydła mlecznego jak też dla akwakultury

- Miejsce drugie zdobył Piotr Przecherski oraz 15 tyś. zł za opracowanie wielofunkcyjnego urządzenia pomiarowego do wykonywania pomiarów na zbiornikach wodnych”.

- Miejsce trzecie zdobył Emil Mariusz Stańczyk oraz 10 tyś. zł z Akademii Górniczo-Hutniczej. Autor opracował biznes plan oraz przedstawił koncepcję instalacji wykorzystania ciepła sieciowego do produkcji chłodu na potrzeby klimatyzacji z zastosowaniem urządzeń adsorpcyjnych.

Nagrody laureatom wręczał Pan Roman Ciepiela Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Realizatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji był Małopolskiego Festiwalu Innowacji Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!