Konflikt pokoleń: "Nie wolno tak traktować starszego człowieka" Konflikt pokoleń: "Nie wolno tak traktować starszego człowieka"

Konflikt pokoleń: "Nie wolno tak traktować starszego człowieka"

Zgodnie z wielowiekową tradycją - człowiek od czasów plemiennych do dziś, powinien zachowywać dobry zwyczaj okazywania należnego, godnego szacunku wobec osób starszych. Tego też wymagała sytuacja w konflikcie Stankiewicz z Niesiołowskim.

Po piątkowym incydencie działaczy "Solidarności" pod Sejmem wciąż jeszcze nie opadł kurz. Politycy oceniają głównie powstałą sytuację w związku z atakiem kamery dziennikarki Ewy Stankiewicz na posła Stefana Niesiołowskiego. Premier Donald Tusk, krytykując posła, kazał mu przeprosić dziennikarkę "bez żadnych dwuznaczności". Poseł powiedział, że zrobi tak, jak chce premier. Ale sprawa pozostaje na poziomie pierwotnym. Na posła trafiło doniesienie do prokuratury. Dostarczyło je PiS. Dziennikarkę bronią media, a posła politycy.

Kutz: Stankiewicz to sprowokowała


Znany reżyser Kazimierz Kutz, w programie "Kropka nad i" powiedział, że to, co zaprezentowała Ewa Stankiewicz - to nie jest żadne dziennikarstwo. Zdaniem reżysera, "ona to sprowokowała". Kazimierz Kutz, przypomniał, że podczas blokady Sejmu przez NSZZ "Solidarność", Stefan Niesiołowski wdał się w scysję z dziennikarką Ewą Stankiewicz. Po wymianie zdań zagroził, że "jeśli operator kamery nie przestanie go nagrywać, uszkodzi urządzenie". Podkreślił, że poseł Niesiołowski znany jest ze swego charakteru od wielu lat. "To jego poetyka" - tłumaczył senator, posła.

Poseł Niesiołowski wielokrotnie powtarzał, że "nie życzy sobie nagrywania go". A w pewnym momencie krzyknął: "Niech pani idzie do PiS-u i do tych lizusów PiS-owskich swoich. (...) Won stąd!" i odepchnął kamerę."Niesiołowskiego łatwo wyprowadzić z równowagi"


W ocenie Kazimierza Kutza, zachowanie dziennikarki Ewy Stankiewicz było "bezczelne", a nie posła. Zaznaczył, że przecież wszyscy znamy Niesiołowskiego - czytamy w TVN24 - "łatwo go wyprowadzić z równowagi". Według niego to "ona powinna dać spokój". Stwierdził, że dzisiejsze "czepianie się Niesiołowskiego, dowodzi braku kultury dziennikarskiej".

Reżyser uznał - "to jest haniebne w jakimś sensie. Bo jak to można inaczej nazwać? Łażenie za człowiekiem, kiedy on nie może wyjść z budynku. On tylko odwrócił kamerę. Ona (dziennikarka) była natrętna".

Kazimierz Kutz, odnosząc się do piątkowej manifestacji związkowców pod Sejmem stwierdził, że była to "bardzo poważna i groźna sytuacja". W jego ocenie - "zderzyły się dwie Polski. To nowy etap wojny polsko-polskiej" - stwierdził. Powiedział, że blokada Sejmu była "upokarzaniem demokracji", bo "zachowano się w ten sposób wobec posłów, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach".

Według reżysera zachowanie przewodniczącego Związku, Piotra Dudy "doprowadziło do kompromitacji" "Solidarności". Kazimierz Kutz skrytykował pomysł blokady Sejmu, palenie podobizn polityków i rozwijanie pod parlamentem łańcuchów. Tymi sposobami walki - "objawił się, odsłonił pan Duda, który jest byłym komandosem, ma w swoich genach bardzo dobrze opanowaną technikę terrorystyczną. Moim zdaniem to jest jego wejście na arenę polityczną". I dodał: "to jest żołnierz, to jest wódz".

Reżyser Kazimierz Kutz zauważył, że w piątek, 11 maja - "zaczęliśmy być świadkami płomiennej miłości" Jarosława Kaczyńskiego i Piotra Dudy. Twierdzi, że "to może być człowiek (szef "Solidarności" Duda), który może wejść w pozycję Zbigniewa Ziobry w przyszłym rządzeniu". Po raz kolejny w ocenie senatora Kutza zauważyliśmy, że podczas manifestacji pod Sejmem "ujawniła się niebezpieczna moc człowieka, który ma przeszkolenie wojskowe". Odtąd "trzeba inaczej patrzyć na lidera "Solidarności". "Nie ma nic gorszego w historii, jak władza dostaje się w ręce wojskowego" - podkreślił.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!