Można już zgłaszać kandydatury stron internetowych do udziału w konkursie "Strona Internetowa bez Barier". Projekt ma na celu wyłonienie strony najbardziej przyjaznej dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

"Celem organizatorów jest promocja oraz nagrodzenie serwisów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i narażonych na wykluczenie cyfrowe" - czytamy na stronie konkursu.

Wyboru zwycięzców dokonają osoby niewidome i niedowidzące reprezentujące Polski Związek Niewidomych, osoby głuche reprezentujące Polski Związek Głuchych oraz specjaliści z dziedziny dostępności stron www.

Jest to już druga edycja tego konkursu. W pierwszej nagrodę główną w kategorii strona administracji publicznej otrzymała witryna Zielonej Góry, natomiast w kategorii strona komercyjna i inne - Visioncare.

Kandydatów można zgłaszać na stronie internetowej konkursu.

Organizatorem konkursu są Widzialni i media Agory.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!