(© plakat)

Przedmiotem konkursu jest interpretacja pieśni i poezji autorstwa Włodzimierza Wysockiego - rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora.

Konkurs odbywa się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego. Organizatorzy postawili sobie za cel zbliżanie kultur dwóch narodów: polskiego i rosyjskiego oraz kultywowanie twórczości Włodzimierza Wysockiego. Pozostaje ona źródłem niesłabnącego zainteresowania, będąc niewyczerpaną krynicą inspiracji dla ludzi teatru i muzyki, przedstawicieli wielu pokoleń.

Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16 rok życia: profesjonaliści - aktorzy, wokaliści, studenci szkół teatralnych i muzycznych; adepci teatrów państwowych i prywatnych oraz amatorzy, recytatorzy, soliści, grupy wokalne, zespoły (grupy wokalne oraz zespoły w składzie max. do 5 osób). Szczegóły i regulamin konkursu w tym linku.

Na trzydniową formułę imprezy składają się dwa dni, podczas których odbywają się koncerty, spektakle i projekcje filmowe związane z postacią Wysockiego i jego dorobkiem artystycznym. W trzecim dniu odbywa się Międzynarodowy Otwarty Konkurs interpretacji pieśni i poezji „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”, oraz Finałowy Koncert Galowy z udziałem zaproszonych gwiazd poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, a także Laureatów Międzynarodowego Otwartego Konkursu.

W stolicy do chwili obecnej mieszka wielu polskich przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, z którym emocjonalne związki poety i barda znalazły odzwierciedlenie w jego twórczości, m. in. w „Dzienniku z podróży”, powstałym podczas pierwszego pobytu Wysockiego w stolicy i w wielu innych pieśniach i wierszach.

Festiwal odbędzie się w dniach 27 - 29 stycznia w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!