Kamery video i telefon komórkowy Kamery video i telefon komórkowy

Kamery video i telefon komórkowy. (© Mirosława Kasowska)

Najbliższy festiwal Off Plus Camera odbędzie się dopiero w kwietniu. Do 30 marca 2010 r. każdy może jednak wziąć udział w jednym z trzech jego konkursów.

Wystarczy dobry pomysł i telefon komórkowy, aparat cyfrowy bądź kamera video. Nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu. To szansa dla debiutantów.

1. Konkurs "All You Need Is L'Off"

Telefonem komórkowym trzeba nagrać wyznanie miłosne bądź zrealizować krótki film o tematyce uczuciowej. Plik może mieć wielkość do 100MB. Nagranie nie może być dłuższe niż 3 minuty. Konkurs rozpoczyna się 1 stycznia 2010 roku. Co miesiąc ogłaszany będzie laureat nagradzany telefonem komórkowym oraz zaproszeniem na Warsztaty Filmowe Cinemax do Krakowa. Laureat główny wzbogaci się o 3 tys. dolarów. Zmaganiom patronuje znany operator Sławomir Idziak.

2. Konkurs "Allegro Short Film"

Tu o laury walczyć będą krótkie amatorskie filmy fabularne. Tematyka jest dowolna. Można użyć kamery video, aparatu cyfrowego lub telefonu komórkowego. Zgłoszony utwór nie może być dłuższy niż 10 minut i większy niż 100 MB. Konkurs rozpoczął się 7 grudnia 2009 roku. Wyłonionych zostanie czterech zwycięzców. Każdy z nich otrzyma telefon komórkowy i zaproszenie na Warsztaty Filmowe Cinemax. Jedna z tych czterech osób, po głosowaniu internautów otrzyma 3 tys. dolarów.

3. Konkurs "Relacja z wydarzenia"

Przeznaczony jest dla osób o ambicjach reporterskich. Należy udokumentować ważne lub niecodzienne wydarzenie. Długość filmu maksymalnie 5 minut, a wielkość 100 MB. Dopuszczalne jest filmowanie zarówno kamerą video, aparatem cyfrowym jak i telefonem komórkowym. Należy określić gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach dokonało się nagrania. Zgłoszenia przyjmowane są od 15 grudnia tego roku. Czterech finalistów wybiorą dziennikarze TVN24. Każdy z wybranych autorów otrzyma komórkę i zaproszenie na warsztaty filmowe. Ostateczny zwycięzca zostanie wybrany przez internautów i nagrodzony sumą 3 tys. dolarów.

Zainteresowani konkursami zgłaszają się poprzez stronę internetową. Warsztaty Filmowe Cinemax odbędą się w dniach 19-21 kwietnia 2010 r. O tym kto weźmie w nich udział zdecydują dziennikarze TVN24. Nagrody pieniężne zostaną wręczone podczas Gali Zamknięcia Off Plus Camera 25 kwietnia 20010 roku w Krakowie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!