Bez obecności anonsowanego Janusza Piechocińskiego odbyła się 31 lipca 2014 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Krajowa Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego. Głównym powodem jej organizacji są wybory uzupełniające do Senatu RP.

Pod nieobecność ministra gospodarki i wicepremiera, który zastąpić musiał w tym czasie chorego premiera Donalda Tuska, kandydata PSL w uzupełniających wyborach do Senatu, Kazimierza Kotowskiego wspierali: Adam Jarubas (Marszałek Województwa Świętokrzyskiego), Jarosław Górczyński (Poseł PSL na Sejm RP), Czesław Siekierski (europoseł), Małgorzata Muzoł (Świętokrzyska Kurator Oświaty) i Arkadiusz Bąk, prezes Zarządu Powiatowego i członek Zarządu PSL w województwie świętokrzyskim, który od 1 sierpnia będzie zastępcą Janusza Piechocińskiego w Ministerstwie Gospodarki.

Na krótkim spotkaniu z dziennikarzami, poprzedzającym konwencję, Marszałek Województwa, Adam Jarubas podkreślił doświadczenie Kazimierza Kotowskiego, które zdobył on na stanowiskach starosty powiatu opatowskiego, szefa Związku Powiatów Polskich czy wreszcie wicemarszałka województwa odpowiedzialnego za kwestie gospodarcze, w tym regionalne programy operacyjne, z których w nowej perspektywie unijnej 1,5 miliarda złotych będzie przeznaczone na gospodarkę. Z kolei poseł Jarosław Górczyński zaakcentował siłę doświadczenia, spokoju, wiedzy i zaangażowania. - Kazimierz Kotowski jest osobą bardzo dobrze znającą problemy lokalnego środowiska - mówił Górczyński o kandydacie PSL na senatora. - Taki człowiek jest potrzebny w Senacie.

W samych superlatywach o Kazimierzu Kotowskim wypowiadał się również Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Janusz Piechociński, którego wystąpienie odtworzono na telebimie. Jego zdaniem to człowiek przyjazny, otwarty na świat i ludzi, świetny reprezentant województwa świętokrzyskiego. - Do polityki centralnej powinni przychodzić ludzie z samorządowym i życiowym doświadczeniem i praktyką, a także energią, otwartością, życzliwością i solidarnością - mówił Piechociński, wzywając zebranych na sali do głosowania na kandydata PSL w uzupełniających wyborach do Senatu, które odbędą się 7 września br. na terenie powiatów: ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, starachowickiego i skarżyskiego. Związane są one z faktem zdobycia przez byłą senator z tego okręgu, Beatę Gosiewską, mandatu w Parlamencie Europejskim. Jego kontrkandydatami będą: Jarosław Rusiecki (poseł PiS), Zbigniew Pacelt (poseł PO), Małgorzata Marenin (Bezpośrednia Demokracja), Jacek Wójcicki (Kongres Nowej Prawicy) i Kazimierz Jesionek (SLD).
Skonfundowany wysoką oceną swojej dotychczasowej pracy zawodowej i działalności społecznej Kazimierz Kotowski powiedział: - Jestem przekonany, że moje doświadczenie będzie miało szansę zaowocować działaniami, które byłyby realnie możliwe do realizacji w tej dobiegającej końca kadencji Parlamentu.
Podczas konwencji wyborczej, odbywającej się w sali kina Etiuda, tonącej w zielonych, peeselowskich barwach, ludowcy uczcili pamięć uczestników Powstania Warszawskiego, którzy oddali życie w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!