Coraz silniejszy staje się kult nowego północnokoreańskiego przywódcy. Pod auspicjami Partii Pracy Korei ukazała się właśnie książka, dzięki której dowiedzieć się możemy o niezwykłych umiejętnościach Kim Dzong Una.

W Korei Północnej nie ustają wysiłki mające na celu umocnienie przywódczej roli Kim Dzong Una, który w grudniu ubiegłego roku, po śmierci swego ojca Kim Dzong Ila, objął stery nad komunistycznym reżimem. Nie potwierdziły się tym samym niedawne doniesienia mediów, jakoby nowy północnokoreański lider miał problemy z konsolidacją władzy.

Najnowszym osiągnięciem propagagandzistów z Phenianu jest książka, której bohaterem jest niespełna 30-letni Kim Dzong Un, wnuk "Wiecznego Prezydenta" i syn "Drogiego Przywódcy", naturalnie "kroczący ich śladami".

Czytaj też: Kim Dzong Il i nadnaturalne zdolności "Wielkiego Przywódcy"


Z publikacji, o wydaniu której poinformowała ukazująca się w Japonii koreańska gazeta Chosun Sinbo, dowiedzieć się możemy o niezwykłych zdolnościach, jakie posiada młody przywódca Korei Północnej. Wierząc autorom książki, Kim Dzong Un był "cudownym dzieckiem, potrafiącym strzelać z broni i prowadzić samochód w młodym wieku".

Wydana pod auspicjami północnokoreańskiej Partii Pracy, dość osobliwa biografia przedstawia Una jako "człowieka światowego, dobrze zorientowanego w polityce międzynarodowej i sprawach wojskowych".

Jak Kim Dzong Un "zaszczepia lojalność" w partii? Czytaj na kolejnej stronie -->
Przypisywanie nadzwyczajnych umiejętności Kim Dzong Unowi nie powinno nikogo dziwić. W podobny sposób północnokoreańska propaganda przedstawiała w przeszłości sylwetki poprzedników Una - Kim Dzong Ila oraz Kim Ir Sena. Ten ostatni do dziś obdarzony jest w Korei Północnej niemal boską czcią.

Działania stanowiące zapewne część operacji przejęcia pełni władzy przez Kim Dzong Una nie ograniczają się jedynie do indoktrynacji książkowej. Już jakiś czas temu we wszystkich północnokoreańskich domach zawisły zdjęcia nowego przywódcy, państowowa stacja telewizyjna - jedyna w Korei Północnej - niemal cały czas wyświetla filmy poświęcone jego osobie.

Czytaj też: Jeden zespół, jeden naród. Recenzja filmu "Korea"


Serwis internetowy DailyNK.com, informujący o wydarzeniach na Półwyspie Koreańskim, poinformował o wydaniu specjalnej serii znaczków pocztowych z podobizną Kim Dzong Una. Jego twarz widnieje także na odznakach, które otrzymali wyżsi rangą oficjele komunistycznego reżimu, i które będą musieli nosić nieustannie wpięte w marynarkę, tuż przy sercu. Zdaniem dziennikarzy DailyNK, ma to wśród partyjnych funkcjonariuszy "zaszczepić lojalność" wobec nowego przywódcy.

Nie tylko działania propagandowe i ciągła agitacja mają pomóc Kim Dzong Unowi umocnić jedgo przywódczą pozycję. W Phenianie otwarto ostatnio kolejne kawiarnie i restauracje. Nowe atrakcje dostępne są jednak w głównej mierze dla przedstawicieli władz i co bogatszych mieszkańców koreańskiej Północy, korzystają z nich także zagraniczni turyści.

Redakcja poleca: Kim jest Kim? Wszystko, co wiemy o nowym przywódcy Korei Północnej

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!