(© Rząd USA/Domena Publiczna)

Wojna między Koreą Północną i Południową nadal trwa. Południe przetestowało nowy pocisk o zasięgu 500 km, a w planach ma jego zwiększenie do 800 km. Celem jest możliwość ataku w dowolny punkt terytorium wroga.

Jak podaje tvn24, 23 marca Korea Południowa przetestowała rakiety o zasięgu 500 km. Według zapewnień rzecznika resortu Kim Min Suk, w planach jest produkcja kolejnych z zasięgiem wynoszącym nawet 800 km. Jego zdaniem jest to forma zabezpieczenia przed atakami ze strony Korei Północnej.

Obecnie na terenach Półwyspu Koreańskiego przeprowadzane są wspólne manewry z wojskami USA. Potrwają one do 18 kwietnia. Północ wielokrotnie zgłaszała swój sprzeciw odnośnie tych ćwiczeń.

Konflikt zbrojny między oba państwami trwa. Kilka dni temu doszło do wymiany ognia między Koreą Północną i Południową w pobliżu Morza Żółtego. Podczas przeprowadzanych manewrów północna marynarka wojenna wystrzeliła ponad 500 pocisków artyleryjskich w stronę Korei Południowej, która odpowiedziała na atak wystrzeliwując około 300 pocisków.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!