"Spotkania" - to tytuł wystawy malarstwa koreańskiej artystki. Eun-Joo Shin zaprezentowała we Frankfurcie cykl obrazów, portretów oraz ulicznych scenek spotkań z ludźmi.

To już kolejna wystawa tej malarki we Frankfurcie, którą miałam okazję oglądać.
Tym razem wystawiła swoje prace w Kunstverein Hoechst BOLONGARO.

Zafascynowały mnie te obrazy, których kolor i ton podkreśla inność tych prac, mocno charakteryzujących wpływy rodzimej azjatyckiej kultury.

Malarstwo Eun-Joo Shin jest realne, czytelne dla widza i jasne. Barwy kolorów czasem jakby spłowiałe. Maluje na białym niezagruntowanym płótnie, mocno rozcieńczonymi farbami olejnymi. Paleta jej kolorów utrzymuje się pomiędzy jasnymi tonami żółci, błękitu i zieleni, czasem złamanych czerwienią lub brązem. Ta gama kolorystyczna z małymi kontrastami nadaje jej obrazom wyraz przejrzystości i spontaniczności.

Maluje ludzi, portrety i scenki uliczne. Portrety jej nie są typowymi odbiciami lecz zawierają w sobie ruch, emocje i mimikę. Są to jak określiła sama malarka SPOTKANIA z ludźmi.
Czasem twarze pogrążone są w uśmiechu podobnym do uśmiechających się Azjatów, czasem zastygłe w medytacyjnym spokoju. Wspaniale oddaje nastrój scen ulicznych, gdzie można wczuć się w rozmowy właścicieli psów i ich rytuały codziennych spotkań.

Eun-Joo Shin urodziła się w Woenju w Korei południowej, tam też skończyła w Seoulu Koreański Uniwersytet, wydział artystyczny. Przez kilka lat pracowała w Korei jako nauczycielka sztuk plastycznych. W 1996 wyjechała do Niemiec i tu ukończyła w 2004 kierunek grafiki na College of art w Stuttgarcie. Od tego czasu pracuje twórczo w Niemczech. Jej malarstwo jest charakterystyczne w technice i gamie barw oraz niepowtarzalne na swój sposób. Harmonia, spokój i łagodność barw podkreślają jej azjatycki styl twórczości.
Wystawiała obrazy na licznych wystawach w Seoulu, w Paryżu i wielu miastach niemieckich jak Stuttgarcie, Salzburgu, Mannheim, Trossingen, Ludwigsburgu, Gerlingen oraz kilkakrotnie we Frankfurcie nad Menem.

Obecna wystawa już zakończona, ale z pewnością wkrótce będą następne.

Zobacz galerię


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!