Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie podczas akcji poboru krwi 1 Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie podczas akcji poboru krwi 1

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie podczas akcji poboru krwi 1.10.2010 (© Dorota Michalczak)

Młodzi krwiodawcy wypełnili oświadczenia woli o wpisaniu ich do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pęcinowej. Krew ochotników została pobrana w celu wykonania odpowiednich badań.

1 października 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie, powiat Grodzisk Wielkopolski, odbyła się czwarta akcja poboru krwi. Na krwiodawców czekała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Zebrano 12,150 ml tego cennego czerwonego leku.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie gmina Granowo do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyli półtora roku temu. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, Bernarda Krupki, młodzież szkolna oddaje krew dwa razy w roku.

W dniu dzisiejszym do punktu zgłosiło się 28 młodych ludzi, dawcami zostało 27 osób.
Od młodzieży obrano 12,150 ml krwi. Jest to kropla w morzu potrzeb, ale niezwykle cenna.

Przy okazji oddawania krwi, 16 krwiodawców wypełniło oświadczenie woli o wpisaniu ich do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępinowej. Krew ochotników została pobrana w celu wykonania odpowiednich badań.

Każdy dawca otrzymał 8 czekolad, sok, ciastka, gadżety od Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim, pamiątkowy dyplom od Klubu SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Już dzisiaj umówiliśmy się na kolejną akcję HDK, którą planujemy na marzec 2011.

Zapraszamy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!