Podczas krakowskich Dni Komedii zaplanowano warsztaty, pokazy, wykład i dyskusję oraz spektakle w stylu Komedii dell’Arte, a także degustacje specjałów włoskiej kuchni. Festiwal potrwa od 21 do 25 lutego.

Commedia dell’Arte Day (25 luty) to coroczne święto ustanowione przez SAT - Stowarzyszenie zrzeszające aktorów specjalizujących się w Komedii dell'Arte.
W 2010 roku zostało ono oficjalnie wpisane przez UNESCO
na listę organizacji pozarządowych zajmujących się niematerialnym dziedzictwem kulturowym.
Dzień ten został wybrany nieprzypadkowo, gdyż właśnie 25 lutego 1545 roku trupa aktorów komediowych podpisała dokumenty prawne, stając się pierwszym zalegalizowanym teatrem.
W ten sposób symbolicznie narodziła się Komedia dell'Arte, która z czasem stałą się popularna także poza Italią. Specyficzny styl i artyzm dell’Arte stał się popularnym rodzajem teatralny i podbijając serca publiczności w całej Europie.

Informacje na temat Krakowskich Dni Komedii dell’Arte : www.studiodono.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!