Sztuka Dominiki Rzychoń to ekspresywny organizm, sceny, które przedstawia są ujęto niejako „na żywo” – jest w nich energia i kolor. W strukturach płócien zrozumienie i kalkulacja współistnieją obok, ale nie przeszkadzają sobie wzajemnie.

W Artefakt Cafe- Setka Sztuki trwa wystawa malarstwa Dominiki Rzychoń zatytułowana „Zmrużyła lewe oko”. Cykl obrazów, które składają się na ekspozycję porusza problem tożsamości i wizerunku, jakie składają się na relacje społeczne i kulturowe.
Kompozycje artystki są formą współczesnego exemplum, nowoczesnych przypowieści obrazowych, które czerpią z obecnych wzorów kulturowych. Dominika Rzychoń dostrzega zmiany w postrzeganiu i próbuje je zdefiniować. W swoim, artystycznym świecie tworzy kompozycje mocno osadzone w realiach, lecz ulotne w interpretacji. Dominuje tu wrażliwość na symbol, na łączenie ze sobą znaków w malarskie metafory, które niosą ze sobą dynamiczny przekaz i wieloznaczne refleksje.
Sztuka Dominiki Rzychoń to ekspresywny organizm, sceny, które przedstawia są ujęto niejako „na żywo” – jest w nich energia i kolor. W strukturach płócien zrozumienie i kalkulacja współistnieją, obok ale nie przeszkadzają sobie wzajemnie.
Są częścią układanki, mogą powodować różne; często skrajne odczucia – od buntu i zaskoczenia po melancholijne kontemplacje -ale to widz musi wybrać, po której jest stronie.
O wystawie tak mówi autorka: „Zmrużyła lewe oko, by popatrzeć pod innym kątem, z innej perspektywy. Przez moment pomyślała, że to wystarczy, że ustalony kod, specyfika słów, gadżety rozmyją się i będzie prawda. Lecz całość zareagowała w dobrze znany, obmierzły i bezpieczny sposób.”

Wystawa potrwa do 9 listopada.
Informacje na FACEBOOK

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!