(© mat. organizatora)

Od góralskiej nuty przez lirykę poetycką po monumentalne barokowe kompozycje - tak zapowiada się tegoroczny festiwal muzyczny ma krakowskim Podgórzu.

Kościół św. Józefa usytuowany w sercu dzielnicy Podgórze zaprasza po raz trzeci wszystkich melomanów na muzyczną kontemplację duchową w neogotyckich wnętrzach.

Tegoroczne koncerty rozpoczną się 3 lipca i potrwają do 21 sierpnia. Każdy z nich charakteryzować się będzie unikatowym repertuarem oraz stylem wykonania a łączyć będzie
wysoki poziom artystyczny. Te muzyczne propozycje na niedzielne wakacyjne popołudnia od początku istnienie festiwalu cieszą się przychylnym przyjęciem mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających miasto.

W lipcu możemy usłyszeć m.in. koncerty: "Sacrum po góralsku", kantatę poetycką "Samotni jak gwiazdy" czy Zespół Męski Gregorianum W programie utworów krakowskich rorantystów.

W sierpniu natomiast będzie można wysłuchać m.in.koncertu „Armonia Lyrica” oraz tercetu bandurzystek „Oriana”z Ukrainy.

Więcej na III Podgórskie Koncerty Letnie.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!