Innowacyjny projekt architektoniczny znalazł się w tarapatach. Realizacja wartego 38 mln złotych mostu jest zagrożona przez wielką wodę.

Olbrzymia metalowa konstrukcja, mająca utrzymywać całość kładki, została zalana. W tej chwili trwają pracę mające na celu utworzenie wału przeciwpowodziowego. Do akcji wkroczył ciężki sprzęt i kilkudziesięciu robotników. Walka z żywiołem trwa w ciągle padającym deszczu, pracownicy brodzą w wodzie. Nie wiadomo jednak, czy zwykłe worki z piaskiem zapewnią bezpieczeństwo konstrukcji.

Zaniepokojeni są mieszkańcy miasta oraz same władze Krakowa, które będą musiały ponieść dodatkowe koszty, aby zrealizować projekt. Wiadomo, że prace takie jak malowanie będzie trzeba wykonać ponownie. Czy nastąpią jeszcze inne zniszczenia konstrukcji? Na razie jest to nie do przewidzenia. Wszystko zależy od sił natury.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!