Flamenco z perspektywy tańca, muzyki, poezji i ze słowem historycznego komentarza. oraz także recytacja wierszy - to program, jaki zaprezentował zespół Aire Andaluz oraz Mariusz s. Kusion w ramach cyklu Literatura w Podgórzu.

W ramach tego, środowego koncertu wykonana została recytacja wiersza do… tańca bez muzyki.
Oprawę muzyczną zapewnił multiinstrumentalista, Adam Hliniak, a zatańczyła Magdalena Malska, artystka Opery Krakowskiej i doktor filozofii.

Zespół Aire Andaluz to krakowska formacja powstała
w 2001 roku. Wykonuje tradycyjne style flamenco, sevillanas, rumby oraz muzykę latynoamerykańską, kubańską i meksykańską a także polską i hiszpańskojęzyczną poezję śpiewaną.

Natomiast Mariusz S. Kusion to poeta, animator kultury i publicysta, który uczestniczy w wielu projektach artystycznych, nie tylko w Krakowie.

Inspirację do swoich wierszy czerpie z różnych źródeł. Tym razem zaprezentował własne utwory nawiązujące do charakteru, historii,
a nawet rytmicznego rozliczenia flamenco.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać dzieje flamenco, różne jego style (tzw. palos) i nauczyć się klaskać podstawowy rytm na 4/4.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!