Obraz Jezu ufam Tobie w sanktuarium w Wilnie Obraz Jezu ufam Tobie w sanktuarium w Wilnie

Obraz Jezu ufam Tobie w sanktuarium w Wilnie. (© Krzysztof Krzak)

W dniu kanonizacji papieża Jana Pawła II i święta Miłosierdzia Bożego doszło do próby profanacji obrazu "Jezu ufam Tobie", który znajduje się w kaplicy świętej Faustyny w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

37 - letnia mieszkanka województwa mazowieckiego wylała na obraz dwie buteleczki nieznanej substancji na obraz "Jezu ufam Tobie", który stworzył w 1934 roku Eugeniusz Kazimirowski według projektu siostry Faustyny. Sam obraz nie został uszkodzony, bowiem chroniony jest przez szybę. Jednakże ciecz dostała się pod ramę i na ołtarz. Policyjni specjaliści sprawdzą, czym była substancja użyta do tej próby profanacji i czy sama rama obrazu łagiewnickim sanktuarium została uszkodzona.

Kobieta, którą zatrzymały i oddały w ręce policji zakonnice, przebywa w policyjnym areszcie. W poniedziałek prokuratura podejmie decyzję o postawieniu jej zarzutów.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!