Magda Kazimierska spojrzała na kwiat od strony pozaczasowej, bardziej w kontekście „ja wobec kwiatu” niż w odniesieniu do historii sztuki czy jego tradycyjnego uwieczniania na płótnach.

W Galerii Hotelu Best Western Premier we współpracy z Galeria OLYMPIA trwa wystawa malarstwa Magdy Kazimierskiej. Obrazy zaprezentowane na ekspozycji przedstawiają kwiaty, które zostały zobrazowane szczególnie - bo jako obiekt czysto artystyczny. Nie ma w tych pracach typowych przedstawień ani nostalgicznych powrotów. Widać w nim swoiste przełamywanie stereotypu, ale także zabawę konwencją – często wyśmiewanego- motywu kwiatu.

Magda Kazimierska spojrzała niego od strony pozaczasowej, bardziej w kontekście „ja wobec kwiatu” niż w odniesieniu do historii sztuki czy jego tradycyjnego uwieczniania na płótnach. By to zrobić artystka musiała się wewnętrznie zatrzymać, odnaleźć ciszę, która jest w kwiecie. Wydobyć piękno poprzez umiejętności malarskie. Odnajdujemy tu także pewne poszukiwanie siebie poprzez kwiaty tak, by podejść do nich w najprostszy sposób.

Efekty tych poszukiwań artystka przedstawia w obrazach już od 13 lat. W obiektach pokazanych na wystawie możemy dostrzec wpływy popkulturowe, zabawę motywem, pretekst do tworzenia kompozycji, aspekt abstrakcyjny.
Dodatkową ciekawostką jest format obrazów – prostokąt o powierzchni 0,5 m.

Sama Kazimierska tak mówi o swojej sztuce:„Kiedy na obrazy popatrzymy nieco dłużej, to zaczynają się niejako przed nami otwierać i możemy dostrzec równowagę abstrakcyjną. Jednocześnie nie chcąc malować czystej abstrakcji, kwiaty te są wyrazem mojej osoby”.

Wystawa potrwa do 12 lutego.
Informacje : BEST WESTERN KRAKÓW
oraz GALERIA OLYMPIA


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!