Pretekstem do rozważań artystycznych są słowa szwajcarskiego reformatora Ulricha Zwinglego, wypowiedziane w trakcie opróżniania z wizerunków świątyń. W wystawie jednak nie chodzi o światopoglądowe refleksje i spory ale o istotę przestrzeni.

Nagie ściany są piękne - to tytuł wystawy, która zagościła w zabytkowym XIX-wieczny Browarze Lubicz, zmienionym w kompleks nowoczesnych budynków.

Wystawa jest inicjatywą Platformy Badań Artystycznych przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Platforma powstała z pomysłu prof. Andrzeja Bednarczyka, dr hab. Kingi Nowak i dr Michała Zawady. Jest to zespół, mający na celu stworzenie obszaru wymiany myśli i dyskusji przedstawicieli różnych dyscyplin artystycznych i naukowych.

Pretekstem do rozważań artystycznych są słowa szwajcarskiego reformatora Ulricha Zwinglego, wypowiedziane w trakcie opróżniania z wizerunków świątyń. W wystawie jednak nie chodzi o światopoglądowe refleksje i spory ale o istotę przestrzeni, jaka wytwarza się na linii ściana (granica) i obraz (dzieło).

Artyści biorący udział w wystawie, poprzez swoją sztukę – malarstwo, video, instalacje i preformance – usiłują przekazać odbiorcy, że uboga struktura nagich ścian posiada w sobie metafizykę, którą obraz tylko wzmacnia.

Artyści: Marta Antoniak, Bogusław Bach orczyk, Andrzej Bednarczyk, Michał Bratko, Aleksandra Krawczyk, Kinga Nowak, Filip Rybkowski, Zbigniew Sałaj, Dominik Stanisławski, Witold Stelmachniewicz, Radosław Szlęzak, Karolina Woźniak, Michał Zawada

Wystawa potrwa do 3 czerwca.

Informacje : https://www.facebook.com/events/271512369692129/

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!