(© plakat)

„Bośniacki kat" to historia urzędnika państwowego zawsze wiernego ideałom cesarstwa; także piękny przewodnik po Bośni drugiej połowy XIX i początku XX w. Spotkaniu promującemu książkę towarzyszyć będzie koncert muzyki bałkańskiej

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie z: RANKO RISOJEVICIEM serbskim poetą, pisarzem i tłumaczem, oraz dyrektorem biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej w Banialuce w latach 1999 – 2011, z udziałem tłumaczki Agnieszki Żuchowskiej-Arendt oraz Marcina Staszewskiego (Wydawnictwo NOKTURN)

„Bośniacki kat" to historia urzędnika państwowego zawsze wiernego ideałom cesarstwa; także piękny przewodnik po Bośni drugiej połowy XIX i początku XX w.

W 2004 roku powieść "Bośniacki kat" otrzymała nominację do najważniejszej serbskiej nagrody literackiej NIN (odpowiednik polskiej nagrody NIKE), zaś w 2005 roku została wyróżniona prestiżową nagrodą im. Branko Ćopicia przyznawaną corocznie przez Serbską Akademię Nauk i Umiejętności.

Ranko Risojevic (ur. 1943), pisarz, tłumacz i krytyk literacki, z wykształcenia historyk matematyki, dyrektor Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej w Banialuce w latach 1999-2011, otrzymał w tym roku statuetką "Złotej Sowy" za najlepszą nie opublikowaną powieść "Noć na Uni". Podczas wieczorku opowie o swoich fascynacjach literackich oraz wyjaśni, że literatura i matematyka nie są wcale wrogimi dziedzinami.

Recenzja na stronie wydawcy:
http://wydawnictwonokturn.wordpress.com/zapowiedzi/

Informacje na www.dkpodgorze.krakow.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!