Już 1 lipca w DK Podgórze odbędzie się krakowska premiera książki autorstwa Joanny Krygier i Szewacha Weissa. "Odnaleźć ślad" to jedna z najnowszych propozycji wydawniczych ZYSK-SKa.

"Odnaleźć ślad" to jedna z najnowszych propozycji wydawniczych ZYSK-SKa. Inspiracją do powstania publikacji był Szewach Weiss – izraelski mąż stanu, profesor nauk politycznych, ambasador Izraela w Polsce w latach 2001-2003. Rozmowy Joanny Krygier z profesorem Weissem stanowią kanwę narracji. Autorka w Żydach, Polakach i Niemcach szuka źródeł miłości i nienawiści. Pyta o Boga i Jego udział w historii. Zabiera głos w sprawie Jedwabnego i konfliktu bliskowschodniego. Dotyka tematów tragicznych, czyniąc to szczerze, choć nierzadko kontrowersyjnie.
Książka Joanny Krygier to także próba odpowiedzi na to pytanie o stereotypy polsko-żydowskie, w których - zdaniem autorki - powinny dominować wartości dla obydwu narodów wiodące: miłość i zdolność do przebaczenia.
1 lipca 2015 godz. 18:00
DK Podgórze, ul. Sokolska 13, Kraków
Wstęp wolny

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!