Motyw lustra- limes, punkt zwrotny w drodze w nieznane.

"Po drugiej stronie lustra" to tytuł wystawy malarstwa Marcina Kowalika zorganizowanej wspólnie przez Galerię Grüning wraz, z Holistic Clinic na Zabłociu.

Wystawa nawiązuje do słynnej opowieści o Alicji w Krainie Czarów. Jedną z większych inspiracji przy powstaniu cyklu obrazów zgromadzonych na ekspozycji jest motyw lustra- rozumianego, jako pewnego rodzaju limes, punkt zwrotny w drodze w nieznane. Droga taka zawsze jest testem wyobraźni oraz prośbą odnalezienia (zdefiniowania) siebie.

Motyw lustra w sztuce kojarzy się z magią, dzięki której można było nawiązać kontakt z innymi wymiarami.
Był także jednym z symboli prawdy, jasności i czystego serca ludzkiego.

W malarstwie Marcina Kowalika natomiast odnaleźć można jeszcze dodatkowe aspekty zwierciadła. Po jego drugiej „lustra swojej sztuki” artysta próbuje przedstawić świat realny, jako dialog z nierzeczywistym obrazem sennym. Nierzeczywistym dla tych, którzy się na drugą stronę lustra nigdy nie wybiorą...

Podczas wystawy prezentowane są „bomberki”, powstałe w wyniku współpracy artysty zBe MY ART, oraz nabyć publikację „66 | 33. Adam Wsiołkowski | Marcin Kowalik”.Informacje o artyście : MARCIN KOWALIK
Wystawa prezentowana jest w HOLISTIC CLINIC

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!