W pracach Joanny Róg-Ociepki najważniejszy jest wzór i jego - można powiedzieć - ewolucja, jaka odbywa się w relacji obraz i wyobraźnia.

W Klubie B4 w Krakowie trwa wystawa prac Joanny Róg-Ociepki zatytułowana Struktury i faktury.
W skład ekspozycji wchodzą rysunki, akwarele i kolaże oraz tzw. murki, czyli unikatowe rękodzieła – mini freski.
W pracach Róg-Ociepki najważniejszy jest wzór i jego- można powiedzieć- ewolucja, jaka odbywa się w relacji obraz i wyobraźnia widza. Są to żywe, barwne i dynamiczne kompozycje, których świat artystyczny stanowi przedstawienie chaosu i jego uformowanie, czemu wspaniale służy forma abstrakcji.
Nie jest jednak możliwe by chaos został okiełznany w jakiejkolwiek formie, ale – i tu myślę jest kunszt artystki – można go przedstawić.
Owe „portrety chaosu” elegancko nazwane przez artystkę - jak lilie wodne, planety, tango czy białe lotosy- zachęcają do ułożenia puzzli i próby identyfikacji z tym, czym jest istota zarówno faktury jak i struktury. Bo przecież sama faktura to wzór – płaski element, deseń, a struktura natomiast to przestrzenna konstrukcja.

Ciekawe jest także wyeksponowanie prac w Klubie B4 przy ulicy Brackiej, gdzie prace Joanny Róg-Ociepki dyskretnie umieszczono pomiędzy innymi, stałymi elementami wystroju, co daje efekt poszukiwania sztuki wśród pop-kultury. Kto znajdzie, ten wie…
Wystawa potrwa do 14 lipca.
Informacje FACEBOOK

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!