21 września 2011 r. w gabinecie Wojewody Małopolskiego odbyło się spotkanie nt. stanowiska Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie (MWKZ). Tematem rozmów był projekt zabudowy pomnika dedykowanego płk. R. Kuklińskiemu.

21 września 2011 r. o godz. 9:30 w gabinecie Wojewody Małopolskiego Stanisława Kracika poruszono kwestię stanowiska Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie (MWKZ). Tematem rozmów był projekt zabudowy pomnika płk. R. Kuklińskiego na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Kracik - Wojewoda Małopolski, Jan Janczykowski - Dyrektor MWKZ oraz Henryk A. Pach - prezes Stowarzyszenia im. Płk. Ryszarda Kuklińskiego, inwestor.

Uczestnicy spotkania jeszcze raz przeanalizowali informacje zawarte w negatywnej opinii wojewódzkiego konserwatora, który zasugerował przesunięcie pomnika w kierunku północnym lub zmniejszenie jego gabarytów.

Dokumentacja konkursu na pomnik, wytyczne konserwatora miejskiego oraz uzasadnienia I nagrody w protokole konkursu pozwoliły stronom odrzucić projekt "przesuwania" pomnika na północą stronę placu.

Po merytorycznej dyskusji dyr. Janczykowski w formie pisemnej ustalił:
Dopuszcza się alternatywnie: utrzymanie lokalizacji przy zmianie gabarytów pomnika do ok. 8-8,5 m wysokości lub jego przesunięcia - w obecnych gabarytach (wys. 10,6 m) - w kierunku południowym (bliżej ul. Lubicz).

Janczykowski oświadczył, że po spełnieniu tego jedynego warunku, jego opinia - do projektu warunków zabudowy - ulegnie zmianie na pozytywną.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!