Artystka pokazuje widzowi pełnię przestrzeni i wolności z jednoczesnym zachowaniem ważnych elementów dla tradycyjnego rozumienia pejzażu.

W galerii restauracji Konfederacka 4 trwa wystawa obrazów autorstwa Anny Chmiel.

Szereg małych, można powiedzieć intymnych obrazków pokazuje mocne zaangażowanie artystki w sztukę. Pastelowe, nostalgiczne pełne wszelkich odcieni i emocji prace Anny Chmiel to bardzo osobiste widzenie pejzażu.

Proste w formie, dopracowane w kunszcie malarskim i obfite w treści oraz impresje obrazy, przenoszą nas do niewyobrażalnych pokładów percepcji wszelkich żywiołów przyrody. Artystka pokazuje widzowi pełnię przestrzeni i wolności z jednoczesnym zachowaniem ważnych elementów dla tradycyjnego rozumienia pejzażu.

Ekspozycja stanowi formę wyciszenia oraz swego rodzaju manifestu malarskiego.
Jak mówi kurator, Mateusz Moczulski: „Żyjemy w technologicznej mgławicy obrazów i poszukujemy znów czystego wiszenia, czystego powietrza, nieskażonego wrażenia…”
Informacje na An Chm

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!