W krakowskich Sukiennicach, wczoraj ok. godz. 18, doszło do wybuchu gazu. Na miejscu były dwa duże wozy straży pożarnej, policja, pogotowie gazowe i energetyczne.

Dyspozytor z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Krakowie poinformował, że w Kawiarni Noworolski w Sukiennicach doszło do wybuchu gazu. Wybuch nastąpił w piwnicach lokalu, jego przyczyną było rozszczelnienie rury z gazem. Ewakuowano ok. 200 osób.

"Nie było pożaru, pod wpływem wybuchu ogień zgasł. Dopływ gazu do kawiarni został odcięty, zdjęliśmy licznik z gazem. Początkowo ewakuowaliśmy 50 osób, potem ta liczba z racji zagrożenia zdrowia i życia znajdujących się tam ludzi wzrosła do 200" - relacjonuje Krzysztof Irzyk, dyspozytor z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Krakowie.

Straż pożarna zakończyła akcję przed godz. 20. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

Za portalem wiadomosci.onet.pl

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!