Cykl 14 fotografii wykonanych starą lustrzanką na czarno-białym negatywie są dowodem na to,że wszyscy mieszkańcy wielkich metropolii, żyją w sposób podobny, postrzegają swoje miasto jako zbiór "osobistych areałów".

W Galerii Pauza trwa wsyatwa fotografii Aleksandry Graczyk zatytułowana "Wyspa", która dotyczy Nowego Jorku.
Nowy Jork – to miasto można powiedzieć mocno wyeksploatowane w fotografii i popkulturze.
Kilka, kultowych obrazków, każdy z nas potrafi wymienić z pamięci – Statua Wolności, Empire State, Most Brookliński, widoki Central Parku, panorama Manhattanu czy nieistniejące już World Trade Center.

Jednak na wystawie autorstwa Aleksandry Graczyk nie zobaczymy monumentalnego miasta. Ta, młoda artystka stara się przekazać klimat wielkomiejski, bez określonego miejsca i czasu. Bardziej, myślę NYC stało się pretekstem i niejako archetypem miasta, nowoczesnej wyspy, gdzie ludzie i budynki są elementem tła dla pulsu, jaki sami wytwarzają, świadomie lub nieświadomie.

Cykl 14 fotografii wykonanych starą lustrzanką na czarno-białym negatywie są dowodem na to,że wszyscy mieszkańcy wielkich metropolii, żyją w sposób podobny, postrzegają swoje miasto jako zbiór "osobistych areałów", w których czują się swobodnie.Wystawa potrwa do 6 maja
Informacje na https://www.facebook.com/events/496024530502004/?fref=ts

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!