Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krakowska konferencja "Nauka i biznes"

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Plakat konkursu Innowator 2011. Fot. Henryk Czechowski
Plakat konkursu Innowator 2011. Fot. Henryk Czechowski Fot.Henryk Czechowski
17 i 18 listopada na terenie Politechniki Krakowskiej, Centrum Transferu Technologii zorganizowało kolejną „V Konferencję Nauka i Biznes”. Imprezą towarzyszącą było podsumowanie VI edycji konkursu „Innowator Małopolski 2011”.

Główną tematyką tegorocznej konferencji było „Wsparcie finansowe badań i biznesu w przyszłości”. Pod tematami były: Pomysł - Projekt - Przedsiębiorca, Klub Młodego Przedsiębiorcy, Naukowiec - Pomysł - Rynek, Perspektywy finansowe badań innowacyjnych w latach 2014-2020.

Do edycji VI konkursu „Innowator małopolski 2011” zgłosiło się 50 firm z Małopolski. W kategorii: „Mikrofirmy” wygrała „DOFDD Inwest” Sp.zoo z Niepołomic za naturalne kosmetyki z ozonową oliwą. Natomiast w kategorii „Małe Firmy” najlepsza była „NeoStrain” Sp.zoo z Krakowa za „System monitoringu konstrukcji - Inspektor”.

Najlepszą firmą w kategorii „Średnie przedsiębiorstwo” została SELVITA S.A. z Krakowa za produkt „SEL 24 - innowacyjna grupa związków o potencjale przeciwnowotworowym”. Specjalne wyróżnienie przyznano „KSI.pl” Sp. zoo z Krakowa za autorski system „BlueSend”.

Wśród ciekawych zgłoszeń były między innymi: „Aplikacja mapowo - przewodnikowa GPS na iPhonach i Androidach” zgłoszona przez firmę „Polska Turystyczna” Sp.zoo Kraków, ”Bezzałogowy statek powietrzny typu
Śmigłowiec” produkcji „UAVS Poland” Sp.zoo z Krakowa, kocioł centralnego ogrzewania „TRIO” z Wieprza , „Niesymetryczny - połówkowy odbierak prądu 160 EC” firmy „EC Engineering” Sp.zoo z Krakowa.

Natomiast firma „WIMED Oznakowanie Dróg” Sp.zoo z Tuchowa zgłosiła „Panelowe zapory przeciwpowodziowe”. 50 firm zgłosiło swoje produkty, które, jak się okazało, są bardziej nowoczesne niż zagraniczne. Niestety, trudno każdy przedstawić.

Pomysłodawcą cyklicznych konferencji „Nauka i Biznes” oraz konkursu
„Innowator Małopolski” jest Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Krakowskiej nazywane potocznie „CTT”.

Od samego początku istnienia swojej działalności prowadzi liczne szkolenia tak dla studentów, jak naukowców oraz instytucji i osób zainteresowanych nowoczesnymi technikami, jak też technologiami. Głównym celem ich jest „Innowacyjność w Małopolsce” poprzez łączenie nauki z biznesem.

Jako ciekawostka, szkolenia prowadzone są w dawnej kotłowni Politechniki - po odpowiedniej adaptacji jest tam wielofunkcyjna sala dydaktyczno-szkoleniowo-konferencyjna „Kotłownia”.

Natomiast sama siedziba CTT znajduje się w dawnym zabytkowym wojskowym areszcie śledczym. Biura znajdują się w byłych celach więziennych, a mała sala wykładowa mieści się na terenie byłego wewnętrznego spacerniku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto