W piątek 22 listopada Centrum Transferu Technologii Politechniki w Krakowie zorganizował swojej siedzibie szkolenie dla osób z różnych profesji oraz bezrobotnych tzw. Chłopska szkołę biznesu.

Każda forma zapoznania z nowoczesnymi systemami szkolenia dla osób bezrobotnych czy zajmujących się problematyką pośrednictwa pracy czy osób już prowadzących działalność gospodarczą. Managerem konferencji była Pani Joanna Szypułka z Centrum Transferu Technologii Politechniki w Krakowie

Co prawda miejsce szkolenia były po austriacki i II wojnie światowej wojskowy areszt ze swoja surowością, może nasuwać co się stanie jak nie powiedzie biznes. Ale jest to ciekawa forma wykorzystania choć przykrych, ale już historycznych miejsc. Obecnie jest we władaniu i po remoncie przystosowany do szkoleń na Politechnice Krakowskiej.

Podstawowym zadanie tych zajęć było nauczenie podstawowych zadań podczas podejmowania własnych inicjatyw, planowania konkurowania oraz współpracowania z innymi. Osobnym tematem był problem negocjacji handlowych, oszacowania kosztów, jak też przychodów i zysków.

Pan Sebastian Wacięga z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie podczas konferencji, która była prowadzona w formie warsztatów. Podczas zajęć przeprowadzono dwie rozgrywki:

- pierwszym wariancie tzw. podstawowym symulowano działania i kupno, sprzedaż
prowadzone przez osoby indywidualne zawodowo piekarze, tkacze, kowale, właściciele
środków transportowych wówczas były to furmanki.

- drugim wariancie tzw. zaawansowanym to były działania w prowadzeniu spółek,
które pojawienie się rynku pracy, a tym samym zatrudnienia dotychczasowych
rolników jako pomocników przez spółki.

Cytuje opis gry jaka była używania podczas zajęć i jest też obecnie prowadzona podczas zajęć wielu szkołach średnich i różnych tematycznych kursach dla dorosłych.

...Chłopska Szkoła Biznesu to symulacyjna gra ekonomiczna przeznaczona jest dla dużej grupy uczestników. Gra symuluje podstawowe mechanizmy rynkowe (podaż, popyt, konkurencja i współpraca). Uczestnicy wchodzą w role przedsiębiorczych rzemieślników (piekarzy, tkaczy, kowali) zajmujących się produkcją (chlebów, płócien, bryk) oraz organizacją wypraw handlowych do miast umieszczonych na planszy - mapie Europy. Gracze nie siedzą przy planszy, lecz chodzą swobodnie po sali kontaktując się z innymi rzemieślnikami. ...

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!