Chociaż na dworze zima, jednak w sercach uczestników „Krakowskiego Spotkania Wielkanocnego Seniorów i Osób Niepełnosprawnych” była wiosna.

We wtorek 26 marca w sala Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zapełniła się delegacjami seniorów i osób niepełnosprawnych z ponad 60 organizacji pozarządowych Miasta Krakowa.

Impreza udała się dzięki poczynań Pana Bogdana Dąsala Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych jego współpracowników oraz społecznego zespołu doradczego, a także licznych sponsorów. Catering zapewniali harcerze z Krakowskiej Chorągwi ZHP. To bardzo coroczne spotkanie. Dla wielu delegatów to jest jedyna tego typu „Wigilia Wielkanocna”.

Niestety kłopoty finansowe powodują, że paczki jakie otrzymali były co prawda skromniejsze ale obfitowały w podstawowe produkty przydatne na święta. Natomiast w poczęstunku nie brakowało tradycyjnego jajeczka, śledzika czy żurku na boczku z jajeczkiem oraz słodkości. To było wspaniałe spotkanie i przeżycie szczególnie dla osób niepełnosprawnych.

Tradycyjne spotkania dla seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Krakowa odbywają się dwa razy do roku:
1. Wielkanocne spotkanie.
2. Wigilia Bożonarodzeniowa.

Miejmy nadzieje, że tradycja mimo kłopotów finansowych nie upadnie.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!