Używasz Map Google? Jeżeli tak, to może chciałbyś pomóc je ulepszyć? Dzięki wspólnej pracy wielu użytkowników, mapy mają być naprawdę dobrej jakości.

Usługa Google Map Maker czyli Kreator Map Google nie była dotychczas dostępna w Polsce. Jednak te czasy już minęły! Od dzisiaj wszyscy mają możliwość poczuć się choć przez chwilę kartografami i odpowiednie zmiany nanieść nawet nie odchodząc od biurka.
Udostępniona dziś usługa umożliwia ulepszanie map przez użytkowników. Ci mogą dodawać nowe, ale również i edytować obecnie znajdujące się dane. Każdy mający konto Google, ma też możliwość akceptowania wprowadzanych przez innych zmian. Po zatwierdzeniu, modyfikacje będą widoczne na Mapach Google, w Google Earth i w mobilnej wersji Map Google.

Czytaj dalej --->-> Profil autora na Google+
Na swoim blogu, Google zauważa, że w ten sposób możemy lepiej zaprezentować nasz kraj dla turystów. To nie nowość, że zwykle pierwszym krokiem przed podróżą jest sprawdzenie trasy na mapie, coraz częściej tej internetowej.

Udostępniając Kreator Map Google, firma liczy na poprawę map bez większego wysiłku z ich strony. Z pewnością znajdą się osoby, które będą chciały poprawić okolice, które znają. Narzędzie jest proste w obsłudze i edytowanie czy dodawanie nowych miejsc może być nie lada frajdą. Co ważne, skorzystają na tym również inni użytkownicy Map Google, których taka "zabawa" nie interesuje.

Chcesz to wypróbować?


Przejdź do Google Map Maker! (kliknij)


-> Profil autora na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!