Łukowscy policjanci promując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomną miłośnikom jednośladów zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i poinformują o prawach i obowiązkach niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W najbliższą sobotę, 1 lipca od godziny 11.00, łukowscy policjanci zapraszają wszystkich rowerzystów na obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Browarnej.

- Funkcjonariusze będą też grawerowali rowery specjalnym przyrządem, tak oznakowany jednoślad zostanie zarejestrowany w bazie danych Policji – tłumaczy oficer prasowy KPP w Łukowie asp. szt. Marcin Józwik. - Każdy zarejestrowany rower zostanie opatrzony w naklejką informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Głównym celem znakowania jednośladów jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Organizatorzy dla uczestników spotkania zorganizują też ciekawe konkursy - na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!