Mocny, wyraźny kolor nadaje obrazom charakteru oraz zadumy nad nieuchwytnym pazurem czasu i wyjątkowości miejsca.

W Galerii Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY trwa wystawa malarstwa zatytułowana „Krótkie chwile rozrywkowe”.

Malarstwo Karoliny Świeckiej to zatrzymane na płótnie migawki z życia. Te, nieco fotograficzne obrazy to nie tylko zwyczajne widoki, ale przede wszystkim wyrazista zabawa kolorem i kształtem.

I chociaż to konfiguracja realnych, codziennych sytuacji to można dopatrzeć się w tych obrazach swego rodzaju zadumy nad nieuchwytnym pazurem czasu i wyjątkowości miejsca. Wyraźne natchnienie człowiekiem nadaje malarstwu Karoliny Śwideckiej filozoficznego charakteru, który często umyka nam w rzeczywistych chwilach.

Nie jest przecież regułą zatrzymywanie w pamięci momentów ulotnych, zaczerpniętych z ulicy, parku czy imprezy. Mocny, wyraźny kolor nadaje obrazom charakteru, który można określić pomiędzy formą bajkową a folderową, gdzie wzmocnienie koloru przyciąga uwagę i zapada w pamięć na długo.

O malarstwie Karoliny Śwideckiej tak mówi kurator, Paulina Karpowicz: (…)Krótkie chwile rozrywkowe, sekundy, kiedy Karolina patrzy i jest sama, nawet, jeżeli są przy Niej bliscy. To tylko Jej czas. To Jej rozrywka. I zatrzymane w pamięci sytuacje "jadę, jestem, wracam". Raz usłyszałam, jak mówi: "pejzaż jest najważniejszy".

SOLVAY
Informacje na :Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!