KRUS kontynuuje "Program badań przesiewowych słuchu u dzieci w wieku szkolnym z terenów wiejskich". Wraz z płatnością ubezpieczenia społecznego rolnicy otrzymują ulotkę informacyjną o tych badaniach.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących "Człowiek-człowiekowi" przeprowadzi program w okresie od marca do grudnia 2011 r. Obejmie on uczniów klas pierwszych oraz dzieci z podejrzeniem wad słuchu z klas II-IV.

Badania są bezpłatne oraz dobrowolne.

Z ulotki każdy rodzic dowie się, jak wygląda procedura: "Podczas badania dziecko ma założone słuchawki, z których emitowane są tony niskie, średnie i wysokie. Na podstawie wyniku badania możemy się dowiedzieć, czy dziecko słyszy dobrze czy też ma ubytek słuchu, który utrudnia mu porozumiewanie się rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami."

Badanie jest nieinwazyjne, co oznacza, iż jest ono bezpieczne dla zdrowia dziecka i bardzo łatwe do wykonania.

Źródło: ulotka KRUS

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!