Magazyn "Machina" po raz trzeci wybrał Syrenkę Warszawską! Udział w głosowaniu wzięli czytelnicy magazynu i internauci, którzy wybierali spośród 15 osób. Wśród kandydatów była Otylia Jędrzejczak, Kazik Staszewski, Hanna Lis i Maryla Rodowicz.

Pomysł na zorganizowanie plebiscytu na warszawską Syrenkę
"Machina" zaczerpnęła z Francji. Tam Marianna (symbol Francji) zmienia swój wizerunek co 10 lat. Miała już twarz Brigitte Bardot, Catherine Deneuve czy Laetitii Casty.

Dlaczego więc nie ożywić warszawskiej Syrenki?

W plebiscycie największą ilością głosów zwyciężyła Krystyna Janda. Aktorka ze zdumieniem przyjęła werdykt czytelników "Machiny", którzy to właśnie jej przyznali tytuł Syrenki. - Boże kochany, po co mi być syrenką? Przyznaje jednak, że - jak na syrenkę przystało - zawsze była "trochę z mgły i galarety".

- Warszawa zawdzięcza jej wiele wzruszeń i wiele znakomitych kreacji - kiedyś w Teatrze Powszechnym, a dzisiaj - w Polonii i Och-Teatrze - powiedział naczelny "Machiny".

W latach ubiegłych w rolę Syrenki Warszawskiej na okładce magazynu Machina wcielały się Edyta Górniak i Monika Olejnik.

Źródło:plejada.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!