Zdaniem Krzysztofa Rutkowskiego Katarzyna W., mogła ukręcić kark małej Madzi.

12 lipca 2012, Krzysztof Rutkowski nagle pojawił się przed katowicką prokuraturą. Tam właśnie Katarzyna W. usłyszała od śledczych zarzut zabójstwa swojej córki Magdy. Rutkowski powiedział, że "Madzia miała bezwładną, jak u lalki, główkę". Podkreślił, że podejrzewał, że mogła mieć skręcony kark. Zaakcentował stanowczo - "ukręcono jej główkę" - czytamy w Onet.pl. Według prokuratury śmierć dziecka nastąpiła nagle i gwałtownie.

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że zbrodnia dokonana na dziecku mogła nastąpić 24 stycznia 2012 roku, po południu. To wtedy, był już wieczór, mąż Katarzyny W., Bartłomiej, pomógł żonie Katarzynie znieść wózek z malutką Madzią. Oboje rozstali się po wyjściu z domu.

Czytaj także: Zarzut zabójstwa dla matki małej Madzi z Sosnowca


Katarzyna w tym czasie miała zostawić córeczkę u swojej matki i zaraz wrócić. Ojciec Bartłomiej pojechał zaś do pracy zawieźć zwolnienie lekarskie, a w drodze powrotnej miał wstąpić do sklepu po pieczarki na wieczorną pizzę. Ale Katarzyna - zdaniem Rutkowskiego - "wróciła z Madzią do domu i wtedy zabiła dziecko".

W domu miała ukręcić jej głowę. Sama przyznała, jak mówi detektyw, że "główka dziecka latała" - cytuje słowa Rutkowskiego, dziennik.pl powołując się na "Fakt". Krzysztof Rutkowski, powtarza swoją opinię wielokrotnie, ubierając te same zdania w nowe słowa. Mówi, że zrobiła to pod nieobecność Bartka, w swoim mieszkaniu. "Tam doszło do zbrodni. Potem sama wymyśliła ten perfidny plan z zakopaniem Madzi".

Detektyw Rutkowski w komentarzu stwierdził, iż sądzi, że ociec dziecka Bartek, nie miał ze zbrodnią nic wspólnego. O matce dziecka Katarzynie W. powiedział wcześniej, że jest dotknięta patologicznym kłamstwem. Matka Madzi, po usłyszeniu w prokuraturze zarzutu zabójstwa, została zatrzymana a następnie z orzeczenia sądu, osadzona na trzy miesiące w areszcie.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!