Ks Ks

Ks. Jan Sochoń "Ks.Jerzy Popiełuszko" (© Okładka ksiązki)

W serii "Wielcy ludzie Kościoła" krakowskie wydawnictwo WAM, wydało książkę "Ks. Jerzy Popiełuszko".

Autorem książki "Ks. Jerzy Popiełuszko" jest ksiądz Jan Sochoń. To poeta, krytyk literacki, filozof i eseista,a także wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jego książka może być doskonałym uzupełnieniem wiadomości o Popiełuszce i innych osobach, które napotkał na swojej drodze. Pomimo tego, że powiedziano i napisano wiele o tym kapelanie Solidarności, to jednak nie wszystkie szczegóły są nam znane. Zarówno jeśli chodzi o jego życie, jak i śmierć.

Ks. Jerzy pokazany jest tu jako zwykły człowiek. Widzimy go w chwili radości i w smutku. Możemy poznać jego słabostki i osiągnięcia. I zobaczyć to co było niezwykle widoczne w tym człowieku: miłość do drugiej osoby, do Boga i do Kościoła.

Ci, którzy znali księdza Popiełuszkę osobiście lub uczestniczyli w Mszach św. za Ojczyznę, (które odbywały się na warszawskim Żoliborzu), mówią, że był człowiekiem niezwykle skromnym i zawsze służył pomocą każdemu, kto się do niego zwrócił. Nie dążył do tego aby umrzeć śmiercią męczeńską. On żył w zgodzie z wartościami. I zginął za nie.

Jego motto "Zło dobrem zwyciężaj" powinno być drogowskazem także dla nas. Bo mimo, że komunizm padł, to zło wraz z nim nie zniknęło. Nadal jest obecne w naszym świecie.

Warto przeczytać tę książkę, bo ona pomoże nam spojrzeć w swoje wnętrze i zastanowić się nad otaczającym światem.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!