Pożegnanie ks. Mirosława Łubika, który przechodzi na emeryturę, odbędzie się w niedzielę 26 czerwca. Obowiązki proboszcza parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie przejmie ksiądz kanonik Krzysztof Stepczuk.

Ksiądz prałat Mirosław Łubik prowadził parafię NMP Matki Kościoła od 27 lat. To on doprowadził do wybudowania świątyni. Niedawno został odznaczony Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Odznaczenie wręczył księdzu proboszczowi marszałek województwa Sławomir Sosnowski dziękując za pracę na rzecz parafii oraz działalność ks. Mirosława Łubika w latach 80.

Siedlecki biskup diecezjalny Kazimierz Gurda na mocy kan. 523 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dniem 1 lipca 2016 mianował księdza kanonika Krzysztofa Stepczuka dotychczasowego proboszcza parafii p.w. św. Anny w Zwoli Poduchownej, proboszczem parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. Krzysztof wywodzi się z parafii pw. św. Izydora w Ruskowie, diecezja drohiczyńska. Po wyświęceniu w 1988 r. posługiwał jako wikariusz w Kąkolewnicy. Pracował w Katolickim Radiu Podlasie, następnie objął parafię w Szpakach /2004/, Grębkowie /2011/ i Zwoli Poduchownej / 2014/.

- Skromny, otwarty na drugiego człowieka, a przy tym wspaniały pasterz - charakteryzuje ks. kanonika Stepczuka, związany ze Zwolą Poduchowną, wójt gminy Wola Mysłowska, Władysław Mika.


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!