Księżna Diana Księżna Diana

Księżna Diana (© Nick Parfjonov, Domena Publiczna)

Scotland Yard otrzymał ze źródeł wojskowych dokumenty, z których wynikać ma, że Lady Di i jej partner Dodi Al Fayed zostali zamordowani. Brytyjska policja bada autentyczność tych zaskakujących informacji.

Jak informuje serwis Sky.News.com, Scotland Yard otrzymał nowe dowody w sprawie śmierci księżnej Diany ze źródeł wojskowych. Ma z nich wynikać, że Lady Di i jej partner, milioner Dodi Al Fayed oraz ich kierowca Henri Paul zostali zamordowani przez członka brytyjskiej armii.

Scotland Yard bada autentyczność i wagę otrzymanych informacji. Jest to jednak bardzo wczesny etap procesu, który okazać się może długi i żmudny. Brytyjska policja na chwilę obecną nie zamierza wznawiać śledztwa. Nie wyklucza jednak rozpoczęcia nowego dochodzenia, jeśli otrzymane doniesienia okażą się wiarygodne.

Diana Spencer (już po rozwodzie z księciem Walii) oraz Dodi Al Fayed zginęli 31 sierpnia 1997 w Paryżu. Samochód, którym uciekali przed paparazzimi o godz. 00.24 uderzył w 13. filar tunelu Alma. Dodi Al Fayed oraz kierowca Henri Paul zginęli na miejscu. O 1.00 Lady Di przewieziona została do szpitala La Pitié-Salpêtriére. Pomimo prób ratowania jej życia, Diana zmarła o godz. 4.00. Miała 36 lat.

Pięć lat temu ława przysięgłych w Londynie, po sześciu miesiącach pracy i przesłuchaniu 250 świadków, uznała, że śmierć Diany była wypadkiem, do którego przyczyniły się: nieostrożna jazda kierowcy, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu, niezapięte pasy bezpieczeństwa wszystkich pasażerów oraz brawurowa jazda fotoreporterów ścigających parę we francuskim tunelu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!