Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się, pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się, pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy

Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się, pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy. (© BetacommandBot, Creative Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Microsoft_Keyboard.jpg)

Kto stoi za tak słabym zabezpieczeniem stron internetowych rządu? Nie wiadomo. Takich informacji nie posiada nawet minister cyfryzacji Michał Boni. Rząd dopiero to ustala. A robi to poprzez.... rozsyłanie ankiet.

Jak zapowiedział minister Boni, dziś ma zostać powołany zespół, którego zadaniem będzie ocena zarządzania rządowych stron internetowych oraz stworzenie nowych standardów bezpieczeństwa.

Czytaj także: Śledź wojnę o ACTA minuta po minucie

Sposób sprawdzania, kto jest administratorem danej strony, jest bardzo pomysłowy. "Była wystosowana ankieta do wszystkich instytucji rządowych i wszystkich resortów. Niestety, nie wszystkie odpowiedziały na tę ankietę. My tę ankietę ponowimy, po to, żeby w ogóle wiedzieć, kto się tym zajmuje, jakie są zasady, jakie są mechanizmy" - mówi w rozmowie z RMF24.pl minister Boni.

Czytaj także: Login ADMIN, hasło ADMIN1? Eksperci o zabezpieczeniu stron rządu

Okazuje się, że zazwyczaj administrowaniem danej strony zajmują się pracownicy ministerstw, które je prowadzą lub zewnętrzne firmy. Rozesłana ankieta ma wyjaśnić, jakie są ich kompetencje. Potem miałyby zostać stworzone nowe standardy bezpieczeństwa. Po tym, jak hakerzy ujawnili, że login do strony premiera to ADMIN, a hasło ADMIN1, bez wątpienia wprowadzenie nowych standardów staje się koniecznością.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!