(© Fot. Marek Bachorski-Rudnicki)

Od pewnego czasu trwają zabiegi mające na celu sprzedaż akcji TVN. Na placu boju pozostało już tylko dwóch graczy. Kto zatem zakupi TVN? Czy będzie to Time Warner czy Vivendi?

Jak donosi portal biznespolska.pl sfinalizowanie transakcji jest coraz bliższe. Obecnie bierze się tylko ofertę Time Warner oraz Vivendi.

Celem obu potentatów jest nabycie pakietu większościowego ITI, czyli 56 proc. akcji TVN. W grę wchodzi także przejęcie całego kapitału zakładowego polskiej spółki – twierdzi portal biznespolska.pl.

Według szacunków "Financial Times", TVN może być warty w przybliżeniu, nawet 6,2 mld zł. Są to więc aktywa nie do pogardzenia. Prezes Time Warner, Jeff Bewkes uważa, że TVN idealnie wpasowałby się do forsowanej przez niego międzynarodowej strategii. Uważa on, że inwestycja w rynki szybko rozwijające się lub segmenty mediów, jest na obecną chwilę, jak najbardziej owocna i obiecująca.

Według słów Wojciecha Kostrzewy, prezesa ITI wypowiedzianych dla "Financial Times", , należy więc wnioskować, że kupującym będzie najprawdopodobniej duży międzynarodowy koncern medialny. Najbliższe tygodnie pokażą kto zostanie udziałowcem grupy ITI.


Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i Gomułka


Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!