(© PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS)

Adama Nawałka zaprezentował 23-osobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy we Francji. Kto pojedzie na Euro?

Na zgrupowanie do Arłamowa, gdzie przez ostatni tydzień trenowała drużyna narodowa, selekcjoner powołał najpierw 28 piłkarzy. Już przed ogłoszeniem ścisłej kadry było wiadomo, że ze względu na kontuzje ze składu wypadają dwaj pewniacy na wyjazd – pomocnik Paweł Wszołek i grający ostatnio na lewej obronie Maciej Rybus. Decyzja o tym, że Rybus nie zagra jednak we Francji zapadła w poniedziałek. Piłkarz Tereka Grozny nabawił się, niestety, urazu barku – Gdy się dowiedziałem od lekarzy, że jednak nie będę w stanie pomóc drużynie, to się popłakałem. Uciekła mi wielka szansa. Jeszcze nie wiem, czy nie będę musiał poddać się zabiegowi – powiedział Rybus.

Selekcjoner musiał jeszcze skreślić nazwiska trzech zawodników i padło na bramkarza Przemysława Tytonia (w kadrze na finały może być jedynie trzech bramkarzy), obrońca Paweł Dawidowicz oraz napastnik Artur Sobiech. Małą niespodzianką jest skreślenie Dawidowicza, gdyż powszechnie sądzono, że do Francji nie pojedzie pomocnik Filip Starzyński. We wtorek reprezentacja Polski żegna Arłamów z Rzeszowa poleci czarterem do Gdańska, gdzie dzień później zagra towarzyski mecz z Holandią. 6 czerwca w Krakowie Polacy zagrają z Litwą i wylecą do Francji. Pierwszy mecz Euro rozegra-ją 12 czerwca – zmierzą się z Irlandią Północną.

Pełny skład reprezentacji:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc.

Obrońcy: Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Filip Starzyński, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński.


Wideo: Press Focus/x-news
(aip)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!